top of page
  • Writer's pictureDainius L

13 Pozavimo patarimų, kad nuotraukos atrodytų fotogeniškos

Jei nesate įpratę būti prieš kamerą, kartais gali būti sunku žinoti, kaip pozuoti. Bet nesijaudinkite – aš jums pabandysiu padėti.


Jei norite, kad kitas jūsų šeimos albumas būtų tobulas, atėjo laikas susipažinti su šiais paprastais pozavimo patarimais.
1. Atpalaiduokite kūną ir veidą

Jei esate įsitempęs, tai bus matoma nuotraukoje ir atrodysite nenatūraliai. Giliai įkvėpkite, atpalaiduokite pečius ir stodami prieš kamerą galvokite apie linksmus dalykus. Bandydami atrodyti pernelyg tobulai, nuotraukose galite atrodyti susikaustę ir nenatūraliai. Atpalaiduokite veidą ir leiskite savo asmenybei išryškėti.


2. Judėkite natūraliai

Jei jaučiatės sustingę, pabandykite pridėti šiek tiek judesio. Šokiai, vaikščiojimas ir šokinėjimas yra puikūs būdai suteikti nuotraukai energijos ir padaryti ją dinamiškesnę. Taip pat galite sukurti dinamiką pasitelkiant drabužius, sukdami sijoną arba mojuodami skara ore.


3. Atsipalaiduokite kvatodami

Sakoma, kad juokas yra geriausias vaistas, bet jis gali būti ir geriausias pozavimo patarimas. Jei jaučiatės nejaukiai ar patiriate stresą, pabandykite nuoširdžiai nusikvatoti – nuotraukose akimirksniu atrodysite natūraliau ir atsipalaidavę.


4. Kilstelkite smakrą, kad išvengtumėte dvigubo pagurklio

Jei nerimaujate, kad nuotraukose atrodysite tarsi su dvigubu smakru, išbandykite šį pozavimo patarimą: pakelkite smakrą šiek tiek į viršų. Dėl to gali jaustis keistai, bet tai padės pailginti kaklą ir išvengti bet kokio nepageidaujamo smakro.


5. Sudėkite rankas ant klubų

Tai klasikinis pozavimo triukas, ir ne be priežasties – jis tikrai veikia! Sis patarimas padeda paryškinti juosmenį ir išsprendžia problemą "O ką nors daryti su rankomis?". Tiesiog būkite atsargūs ir nedarykite to per daug, kitaip atrodysite kaip superherojus.6. Šiek tiek pasisukite šonu

Užuot žiūrėję tiesiai į fotoaparatą, šiek tiek pasukite kūną šonu. Ši poza suteikia daugiau išlinkimų ir nuotraukose atrodote patraukliau. 45 laipsnių posūkis yra idealus.


7. Sukurkite vizualinį susidomėjimą naudodami pagalbinius objektus

Pagalbiniai daiktai (tokie kaip knyga, kavos puodelis, akiniai, telefonas, nešiojamas kompiuteris) gali suteikti gyvybės ir natūralios dinamikos jūsų nuotraukoms. Jei dalyvaujate asmeninėje fotosesijoje, pabandykite laikyti mielą gyvūną ar įdomų daiktą, kalbėti telefonu, skaityti knygą arba rašyti dienoraštį.


8. Lengvai sulenkite rankas ir kojas

Sukurkite vizualinį susidomėjimą pozomis, sulenkdami rankas, kojas ir liemenį. Taip pat galite pabandyti atsiremti į sieną arba sėdėti ant žemės.


9. Paskirstykite daugiau savo kūno svorio ant vienos kojos

Jei nerimaujate, kad nuotraukose atrodysite nestabiliai ar labai sunkūs, paskirstykite didžiąją dalį savo svorio ant vienos kojos. Tai padės jums atrodyti stabiliai ir pasitikinčiai.


10. Raskite objektą, į kurį galėtumėte atsiremti

Atsiremdami į šalia esantį objektą, nuotraukose atrodysite natūraliai atsipalaidavę. Galite atsiremti į stalą, kėdę, medį ar net į kitą žmogų. Tiesiog būkite atsargūs ir nepasilenkite per toli, kad neatrodytumėt jog virstate.


11. Pastebėkite savo rankas

Jūsų rankos gali daug pasakyti apie jus nuotraukoje, todėl atkreipkite dėmesį į tai, kur jos yra ir ką veikia. Jei nesate tikri, ką su jomis daryti, pabandykite susidėti jas priešais save, įsidėti į kišenes arba viena ranka perbraukti plaukus.12. Sukurkite neigiamą erdvę šalia savo juosmens

Neigiama erdvė yra tuščia erdvė aplink objektą. Norėdami sukurti neigiamą erdvę šalia juosmens, tiesiog atitraukite rankas nuo šonų. Taip sukursite vizualią formą ir jūsų juosmuo atrodys lieknesnis.


13. Pasikliaukite geriausiu draugu - apšvietimu

Apšvietimas gali padaryti arba sugadinti nuotrauką, todėl išmokite jį panaudoti savo naudai. Visada pasukite veidą bent iš dalies į šviesą, kad jis būtų apšviestas. Natūrali šviesa yra geriausia, todėl stenkitės fotografuotis lauke arba prie lango.


 

Mano manymu, pernelyg akivaizdžiai pozuoti tikrai nereikia, tačiau žinojimas kai kurių pozavimo subtilybių tikrai praverčia. Kuo daugiau praktikuosite pozuoti namuose, tuo bus lengviau atsistojus priešais kamerą. Taigi, nebijokite eksperimentuoti ir smagiai praleisti laiką.

109 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page